ابزار و لوازم

جدول لوله مانیسمان

جدول لوله مانیسمان

آشنایی با جدول لوله مانیسمان

یکی از مهم ترین محصولاتی که در صنایع مختلف از جمله سیستم لوله کشی بسیار کاربرد دارد، همانطور که از نام این سیستم مشخص است، انواع لوله ها می باشند. اصلی ترین قطعات این سیستم لوله ها هستند که بدون آن ها نمی توان یک پروژه عالی را پیاده کرد. بر این اساس بهتر است قبل از مراجعه برای خرید این محصول، با جدول لوله مانیسمان آشنا شوید.

جدول لوله مانیسمان

لوله مانیسمان و انواع آن

محصولات فولادی یکی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که در صنایع مختلف به کار برده می شوند. حال این محصولات با توجه به کارایی مختلفی که در صنایع دارند، در انواع گوناگونی طراحی و ساخته می شوند.

انواع لوله ها نیز می توانند نحوه ساخت و ویژگی های متفاوتی داشته بانشد. وقتی که نام لوله مانیسمان به میان می آید، این به معنای این است که این لوله ساختاری متفاوت دارد.

از آنجایی که لوله ها در دو نوع درزدار و بدون درز ساخته می شوند، در اصل منظور از لوله مانیسمان، لوله ای است که در ساخت آن هیچ درزی به کار برده نشده است.

این لوله در برندهای مطرح با استانداردها و گواهینامه های تایید شده ای ساخته شده است که در آن ها از بهترین و ایده آل ترین قطر، ضخامت و طول طراحی شده است. این لوله در رده های مختلفی تولید شده است.

زمانی که برای اطلاع از جزئیات این محصول، به جدول لوله مانیسمان مراجعه می کنید، خواهید دید که این لوله ها در سه نوع استاندارد، سنگین و فوق سنگین تقسیم بندی شده است.

از جمله مهم ترین انواع لوله های مانیسمان را می توان در رده های 20، 40، 60، 80 و 120 و 160 تقسیم بندی نمود.

در واقع هر یک از انواع آن ها دارای مشخصات ویژه ای می باشند که با توجه به جدول زیر است:

  • لوله مانیسمان ره 20، دارای ضخامت 2 تا 6 میلی متر و سایز 1 تا 12 اینچ می باشد. همچنین وزن آن تا 300 کیلوگرم متغیر است.
  • لوله مانیسمان رده 40، دارای ضخامت 2 تا 10میلی متر و سایز 1 تا 12 اینچ می باشد. همچنین وزن آن تا 500 کیلوگرم نیز می رسد.
  • لوله مانیسمان رده 60، دارای قطر 8 تا 24 اینچ می باشد و ضخامت، سایز و وزن آن متفاوت است. به این ترتیب این نوع لوله بدون درز مورد طرفدار صنایع زیادی نیست.
  • لوله مانیسمان رده 80 دارای ضخامت 3 تا 9 میلی متر و وزن 9 تا 150 کیلوگرم می باشد. از نظر سایز نیز این لوله متنوع می باشد.
  • لوله مانیسمان رده 120 دارای ضخامت 700 کیلوگرم و سایز و ابعاد متفاوت می باشد.
  • لوله مانیسمان رده 160، با وزنی بسیار بالا روانه بازار می شود.

کاربرد انواع لوله های مانیسمان

لوله مانیسمان با توجه به اینکه در انواع زیادی ساخته شده است، پس این به معنای کاربرد گسترده آن نیز می باشد.

به این ترتیب می توانید در هر صنایعی که به سیستم لوله کشی وابسته است، با توجه به انواع تقسیم بندی این لوله در جدول لوله مانیسمان از آن ها در ضخامت، سایز، وزن و رده متفاوت در فعالیت ها و پروژه خود بهترین استفاده را داشته باشید.

تنها کافی است که با مراجعه به یک برند مطرح و شناخته شده، یک محصول ایده آل و بی نقص را تهیه کنید. شرط داشتن یک مدیریت عالی در پروژه ای که مدنظر دارید،

این است که قبل از مراجعه برای این محصول، ابتدا تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید. بنابراین موارد کاربرد لوله مانیسمان به شرح زیر است:

  • استفاده از لوله مانیسمان در خط های استخراج، انتقال نفت و گاز، صنایع پالایشگاهی و صنعتی های پتروشیمی
  • مبدل های حرارتی و گرمایی
  • عایق کردن کابل های فشار قوی برق و سایر کاربردها در نیروگاه های تولید انرژی
  • آبرسانی صنعتی و آبرسانی برای امور کشاورزی

با توجه به کاربردهای مهمی لوله مانیسمان، این محصول را در روش های مهمی از جمله آماده سازی مواد اولیه، برش و گرمادهی شمش، تاب گیری و قسمت های پایانی طراحی و تولید می کنند.

به این ترتیب با تکمیل تولید و بسته بندی، می توان لوله ها را با خیال اسوده تهیه کرد. چرا که در محله نهایی انواع لوله های مانیسمان مورد تست و بازرسی قرار می گیرند تا از مقاومت و کیفیت آن ها اطمینان حاصل شود.

مزایای تهیه لوله مانیسمان

زمانی که برای تهیه لوله مانیسمان، با توجه به انواع این لوله در جدول لوله مانیسمان مراجعه می کنید، بهتر است بدانید که این لوله از مزایای زیادی بهره مند است.

به این ترتیب این مزایا باعث می شوند تا پروژه شما به نحو احسنت مدیریت شده و سپس پیاده سازی شود.

پس اگر به دنبال موفقیت در کار و صنایع خود هستید، باید بدانید که در صورتی از مزایای لوله مانیسمان بهره مند می شوید که برای تهیه آن به یک شرکت تولیدی مطرح مراجعه کرده باشید.

بر این اساس می توانید از مزایایی از جمله مقاومت و استحکام لوله مانیسمان در برابر شرایط سخت آب و هوایی، مقاومت پایداری لوله مانیسمان در برابر فشار زیاد و دمای بالا،

مقاومت لوله مانیسمان یا همان بدون درز در برابر رطوبت، ساییدگی، خوردگی و پوسیدگی و طول عمر بالای این محصول بهره مند شوید.

همچنین لازم است بدانید که می توانید با کارشناسان برندهای مطرح تماس بگیرید تا بر اساس جدول لوله مانیسمان بدانید که هر رده از لوله برای چه صنایعی می تواند به کار برده شود.

مشورت با کارشناشان معتبر در این زمینه می تواند آگاهی شما را در زمینه خرید لوله مانیسمان بالا ببرد که نتیجه آن یک کار و فعالیت موفق است که به چشم بازار صنایع می آید.

با یک انتخاب هوشمندانه می توانید بهترین کارایی را از انواع رده های لوله مانیسمان داشته باشید. به این ترتیب همه چیز در دستان شما خواهد بود.

لوله مانیسمان یا بدون درز می تواند سال های طولانی بدون کوچک ترین آسیبی به کار برده شود. بدون آن که شما نگران چیزی باشید.

جدول لوله مانیسمان

سخن پایانی

جدول لوله مانیسمان به شما نشان می دهد که می توانید در طیف گسترده ای از سایزها، ضخامت ها، وزن ها و مشخصات فنی این لوله ها استفاده کنید. تنها کافی است به یک برند شناخته شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =