ابزار و لوازم

استانداردهای لوله گالوانیزه

استانداردهای لوله گالوانیزه

بررسی استانداردهای لوله گالوانیزه

در این مطلب قصد بررسی استانداردهای لوله گالوانیزه را داریم. در صورتی که شما نیز قصد دارید از استانداردهای لوله گالوانیزه اطلاع پیدا نمایید پیشنهاد می شود تا ادامه ی مطلب را دنبال نمایید.

استانداردهای لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه

لوله‌های گالوانیزه به انواعی از لوله‌ها اطلاق می‌گردد که دارای استحکام  و مقاومت بالا  در برابر عوامل محیطی می باشند.

در واقع جهت ساختن این نوع از لوله ها از روکشی روی آن ها استفاده می شود که از زنگ زدن، خوردگی و … آن ها جلوگیری می کند.

به این فرایند تولید گالوانیزاسیون گفته می شود. در صورتی که این فرایند به درستی انجام گردد می توان انتظار عمری بسیار طولانی از این لوله ها را داشت.

از جمله عواملی که در رابطه با این نوع از لوله ها دارای اهمیت می باشند، استانداردهای لوله گالوانیزه است.

استانداردهای لوله گالوانیزه به سه دسته تقسیم بندی می شود. شما می توانید با مشاهده و بررسی علائم اختصاری این استاندار ها روی لوله ها از درجه ی استاندارد بودن آن ها مطلع شوید

و به همین سبب بتوانید خرید بهتر هم چنین با کیفیت بالا تری داشته باشید.

انواع استانداردهای لوله گالوانیزه

همان طور که ذکر شد استانداردهای لوله گالوانیزه در 3 دسته طبقه بندی می شومد.

این سه دسته عبارت اند از استاندارد، فوق استاندارد و فوق استاندارد دوبل می باشند که به ترتیب با علامت های اختصاری STD ، XS و XXS روی لوله ها نمایش داده می شوند.

بدیهی است که هر چه استاندارد لوله بالاتر باشد، کیفیت آن نیز بالا تر خواهد بود. و این مسئله به این معنا می باشد

که در صورت خرید این لوله ها و استفاده از آن ها با حداقل مشکلات نصب و خرابی مواجه خواهید بود و علاوه بر این طول عمر آن ها بسیار بالاتر بوده و از این جهت خرید آن ها بسیار به صرفه می باشد.

تاثیر استاندار بالای لوله های گالوانیزه روی قیمت

همان طور که ذکر شد، هر چه استانداردهای لوله گالوانیزه بالاتر باشد کیفیت آن ها نیز بالا تر می باشد. علاوه بر این با توجه به این کیفیت بالا بدیهی است که انتظار قیمت های بالاتری از لوله های گالوانیزه با استاندارد های بالا تر داشت.

در واقع هرچه استاندارد لوله گالوانیزه بالاتر باشد به تبع قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. البته دقت داشته باشید که با خرید این نوع از لوله ها شما ضرری را متحمل نخواهید شد.

چراکه با توجه به استاندارهای بالای آن طول عمر، مقاومت و استحکام آن ها بالاتر بوده و به همین سبب می توانید مدت طولانی از آن ها استفاده کنید.

البته به جز استاندار ها عوامل دیگری از جمله ضخامت، سایز، برند و … لوله های گالوانیزه نیز در قیمت آن ها تاثیر گذار می باشد.

عمر لوله گالوانیزه

عمری که جهت استفاده از لوله های گالوانیزه تخمین می شود بیش از 50 سال است.  البته این میزان طول عمر به شرط این است که استانداردهای لوله گالوانیزه ی مورد استفاده بالا باشد.

در صورتی که لوله ی گالوانیزه دارای استاندار های لازم نباشد نمی توان از آن انتظار طول عمر بالا و مقامت در برابر عوامل مختلف را داشت.

علاوه بر استانداردهای لوله گالوانیزه، طول عمر به عوامل دیگری چون نوع لوله گالوانیزه نیز بستگی دارد. مثلا  لوله های گالوانیزه ی رنگی با پایه رزین دارای بیش ترین استحکام و به تبع طول عمر بالا را در بین انواع لوله های گالوانیزه می باشند.

همچنین بخوانید درباره: لوله گازی رو کار

جدول استانداردهای لوله گالوانیزه

جدول استانداردهای لوله گالوانیزه، جدولی می باشد که در آن می توان انواع استاندار هاب لازم جهت ساخت لوله های گالوانیزه را مشاهده نمود.

در صورتی که مشخصات لوله های گالوانیزه ی تولید شده طبق این مشخصات درج شده در جدول باشد، به این معناست که لوله ی گالوانیزه دارای استاندارد می باشد.

لازم به ذکر است که تعیین استانداردهای لوله گالوانیزه به طور معمول توسط  کارشناسان کارخانه ای، منطقه‌ای ، ملی و بین المللی صورت می پذیرد.

در واقع این کارشناسان با مشورت با یکدیگر بر اساس عوامل مختلفی استاندارهای مختلفی را برای لوله های گالوانیزه مشخص نموده و آن را در قالب جدولی به اطلاع تولید کنندگان این نوع از لوله ها می رسانند.

حال هر چه مشخصات تولیدات لوله های گالوانیزه توسط تولید کنندگان به مشخصات جدول استاندارد نزدیک تر باشد، یعنی لوله ها دارای استاندارد بالاتری می باشند که در این اساس رتبه بندی می گردند.

استانداردهای لوله گالوانیزه

جمع بندی

لوله‌های گالوانیزه به انواعی از لوله‌ها اطلاق می‌گردد که دارای استحکام  و مقاومت بالا  در برابر عوامل محیطی می باشند.

در واقع جهت ساختن این نوع از لوله ها از روکشی روی آن ها استفاده می شود که از زنگ زدن، خوردگی و … آن ها جلوگیری می کند.

به این فرایند تولید گالوانیزاسیون گفته می شود. در صورتی که این فرایند به درستی انجام گردد می توان انتظار عمری بسیار طولانی از این لوله ها را داشت.

از جمله عواملی که در رابطه با این نوع از لوله ها دارای اهمیت می باشند، استانداردهای لوله گالوانیزه است. استانداردهای لوله گالوانیزه، به سه دسته تقسیم بندی می شود.

شما می توانید با مشاهده و بررسی علائم اختصاری این استاندار ها روی لوله ها از درجه ی استاندارد بودن آن ها مطلع شوید و به همین سبب بتوانید خرید بهتر و با کیفیت تری داشته باشید.

استاندارد لوله گالوانیزه، در 3 دسته طبقه بندی می شومد. این سه دسته عبارت اند از استاندارد، فوق استاندارد و فوق استاندارد دوبل می باشند که به ترتیب با علامت های اختصاری STD ، XS و XXS روی لوله ها نمایش داده می شوند.

بدیهی است که هر چه استاندارد لوله بالاتر باشد، کیفیت آن نیز بالا تر خواهد بود. هرچه استانداردهای لوله گالوانیزه بالاتر باشد به تبع قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

عمری که جهت استفاده از لوله های گالوانیزه تخمین می شود بیش از 50 سال است.  البته این میزان طول عمر به شرط این است که استاندارد لوله گالوانیزه ی مورد استفاده بالا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =