ابزار و لوازم

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد

بررسی تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد

گالوانيزه کردن فولاد به روشی گفته می شود که بر روی لایه ی فولاد یک لایه ی محافظتی قرار می گیرد. و این لایه ی محافظتی کمک می کند و موجب می شود تا فولاد شما در معرض رطوبت هرگز زنگ نزند و دچار اکسید شدن نشود. تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد نیز از همین موضوع سرچشمه می گیرد.

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد

گالوانيزه کردن فولاد به چه فرایندی گفته می شود:

اگر می خواهید از فولاد در برابر خوردگی، پوسیدگی و گذر عمر به خوبی محافظت کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از روکش های گالوانيزه می باشد.

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد در همین موضوع خود را به خوبی نشان می دهد که باعث افزایش استحکام فولاد و لوله گازی شما خواهد شد.

طی این فرایند، مواد گالوانیزه درمواد مذاب غوطه ور می شوند و به طور کامل با آن پوشانده می شوند.

مزایا و فواید گالوانيزه کردن فولاد:

  • افزایش طول عمر:

یکی از مهم ترین مواردی که می توان از آن به عنوان تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد نام برد، افزایش طول عمر فولاد می باشد.

بدین شکل که وقتی ورق گالوانيزه روی فولاد را می پوشاند، موجب این امر می شود تا طول عمر و دوام فولاد افزایش چشم گیری پیدا کند.

در نتیجه فولاد گالوانيزه شده هرگز از قرار گیری در برابر گرما، رطوبت، بارش برف و باران و… زنگ نخواهد زد و دچار اکسید شدن نخواهد شد.

این افزایش طول عمر موجب می شود تا فولاد دچار خوردگی و پوسیدگی نیز نشود در نتیجه دوام و طول عمر بسیار بالایی خواهد داشت.

  • کاهش

    هزینه نسبت به پوشش ضد زنگ:

استفاده از گالوانيزه نسبت به پوشش ضد زنگ هزینه ی کم تری دارد. و همین امر موجب می شود که این امر جزو موارد مثبت تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد باشد.

  • پایداری و عملکرد بالا:

بسیاری از پوشش های ضد زنگ و… ممکن است که پس از مدتی پایداری و عملکرد درست و صحیح خود را از دست بدهند. اما این اتفاق برای روکش های گالوانيزه هرگز رخ نمی دهد

و این نوع از پوشش به صورت مادام العمر پایدار خواهد ماند و تغییری در شکل ظاهری آن نیز اتفاق نمی افتد و در نتیجه عملکرد مثبت و بالای خود را نیز تا مدت های طولانی و طی سالیان طولانی خواهد داشت.

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد موجب می شود تا فولاد نیز طول عمر و پایداری زیادی داشته باشد.

  • افزایش مقاومت فولاد در برابر آسیب های فیزیکی و مکانیکی:

روکش گالوانيزه موجب این امر می شود که فولاد در برابر هرگونه آسیب و ضربه و فشار فیزیکی و مکانیکی مقاوم باشد و حتی در هنگام تعمیرات و ضربه های عمدی مختلف نیز مشکلی در سلامت ظاهر آن به وجود نیاید.

  • عدم هدر رفتن زمان برای رنگ آمیزی و بازرسی سطوح مختلف:

سطوح مختلف فولادی که روی آن ها از روکش گالوانيزه پوشیده شده است، دیگر نیازی به رنگ آمیزی و باز بینی ندارند. چون روکش گالوانيزه به صورت کاملا خودکار سطح فولاد را صاف و زیبا خواهد کرد.

در واقع باید این طور بگوییم که همه چیز به تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد ختم نمی شود. و روی ظاهر و نمای زیبای آن نیز می تواند تاثیر بسیار زیاد و مهمی داشته باشد.

  • نظافت آسان و بدون دردسر:

ورق های گالوانیزه ای که روی فولاد را پوشانده اند، به راحتی و تنها با پاشیدن آب تمیز می شوند. و گرد و غبار و آلودگی روی آن ها بر طرف خواهد شد.

حتی برای براق تر شدن فولاد گالوانيزه شده می توانید بعد از پاشیدن آب، یک دستمال خشک روی آن بکشید. و ببینید که به همین راحتی فولاد گالوانيزه شده ی شما براق، تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و گرد و غبار خواهد شد.

در نتیجه و با وجود چنین نکات مهمی می توانیم بگوییم که فولاد گالوانيزه شده به آسانی تمیز خواهد شد. و بنابراین نگه داری آن نیز به مراتب آسان می باشد و به محض آلوده شدن می توانید سریع آن را تمیز بکنید.

آیا فولاد گالوانيزه شده، سمی می باشد؟

واقعیت این است که مقدار کمی سرب روی گالوانیزه وجود دارد و همان طور که می دانید، سرب برای سلامتی مضر است و سلامت انسان ها را تهدید می کند و آن ها را با مشکل های بدنی مختلف مواجه خواهد کرد.

هنگام جوشکاری کردن، این سرب موجود روی لایه ی گالوانیزه تبخیر می شود و این تبخیر شدن دود اکسید سرب را به وجود می آورد که دودی بسیار خطرناک می باشد. این دود و گاز می تواند طی طولانی مدت سلامتی بدن را تهدید کند.

و مریضی هایی مانند: سرطان ریه، مغز، آسم و حتی مشکلاتی در سیستم مغزی و عصبی ایجاد بکند. پس هنگام جوشکاری ورق های گالوانیزه دقت داشته باشید

که از ماسک استفاده بکنید تا این دود و تبخیر مضر وارد سیستم های تنفسی و بدن شما نشوند و سلامتی شما را تهدید نکنند. به هر حال در کنار این حجم از مزایای کثیر برای فولاد های گالوانيزه شده، یک سری معایب این چنینی نیز به وجود می آید و یافت می شود.

همچنین بخوانید درباره: نکات مهم لوله کشی

میزان عمر فولاد گالوانيزه شده:

فولاد ها به تنهایی ممکن است طول عمر خیلی بالایی نداشته باشند. اما وقتی که یک فولاد با روکش گالوانيزه پوشیده می شود، می تواند طول عمری بین 34 تا 74 سال داشته باشد.

همین طول عمر بالا گواهی بر این امر است که بگوییم این محصولات قابلیت استفاده ی مادام العمر را دارا می باشند.

تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد

خدمات سایت اتصالات آنلاین:

اگر به دنبال قطعات مختلف فولادی هستید که از روکش گالوانيزه پوشیده شده باشند، پیشنهاد ما به شما، مراجعه به سایت اتصالات آنلاین می باشد.

چون این سایت همواره محصولات فوق العاده با کیفیت و مناسبی را با قیمت هایی منصفانه عرضه می کند. و دارای محصولات مختلف فولادی نیز می باشد که بخش اعظمی از آن ها با روکش گالوانيزه پوشش یافته اند.

اکنون که متوجه نکته ی تاثیر گالوانیزه شدن بر روی استحکام فولاد شدید. می توانید با خیالی راحت و با آگاهی بالا، محصولات فولادی با پوشش و روکش گالوانيزه را خریداری کنید.

به طور کلی به کارگیری افراد متخصص جهت لوله کشی مانند قرار دادن لوله مانیسمان امری ضروری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 6 =