ابزار و لوازم

بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API

بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API کجاست؟

بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API، موضوعی مهم که افرادی که به دنبال خرید لوله‌های API هستند باید از آن مطلع باشند. بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله ای پی آی موضوعی است که امروز در این مقاله به آن می‌پردازیم. همان‌طور که می‌دانید در دنیای مدرن و عصر تکنولوژی، صنایع مختلف بسیار زیادی برای انجام فعالیت‌های خود به تجهیزات و مصالح گوناگونی نیاز دارند. یکی از اصلی‌ترین مصالحی که نقش بسیار مهم و اساسی را در این صنایع ایفا می‌کند، لوله ای‌پی‌ای است. لوله‌های API به‌طورکلی در پروژه‌های عمرانی و همین‌طور صنعتی نظیر نفت و گاز نقش بسیار پر رنگی دارند.

این لوله‌های کاربردی به دلیل برخوردار بودن از مقاومت و استحکام بالا در برابر مشکلات محیطی مثل خوردگی‌ها از طیف کاربردی بسیار زیادی برخوردار هستند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این لوله‌ها قابلیت تحمل فشار بالایی دارند. در این مقاله قدم‌به‌قدم برای رسیدن به بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API به جلو می‌رویم پس با اتصالات آنلاین در این مقاله همراه باشید.

معرفی لوله‌های کاربردی و پر استفاده API

معرفی لوله‌های کاربردی و پر استفاده API

قبل از اینکه به اصل مطلب مقاله یعنی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API برویم بهتر است که به معرفی این لوله‌های کاربری و همین‌طور پر استفاده بپردازیم تا شما عزیزان با این لوله‌ها به طور تخصصی آشنا شوید.
لوله ای‌پی‌ای در واقع مخفف عبارت American Petroleum Institute است. این عبارت درواقع نام مؤسسه مشهور امریکایی یعنی مؤسسه نفت امریکا است. api به دسته‌ای از لوله‌های فولادی گفته می‌شود که مطابق استاندارهای این مؤسسه تولید و مورداستفاده قرار می‌گیرند. لوله‌های api به‌طورکلی به دلیل استانداری که از آن برخوردار هستند، از کیفیت بالایی نیز برخوردار می‌باشند. لوله‌های api از تنوع بالایی در انواع کاربردها برخوردار هستند. از این لوله‌ها در صنایع مختلفی مثل صنایع نفت و گاز طبیعی، صنایع پتروشیمی، صنایع ساختمانی، صنایع آب و فاضلاب و دیگر صنایع مورداستفاده‌های بسیاری قرار می‌گیرند.

انواع لوله‌های کاربردی و پر استفاده ای‌پی‌ای

انواع لوله‌های کاربردی و پر استفاده ای‌پی‌ای را بشناسید

حال که تا اینجای مقاله به معرفی کوتاه لوله‌های api پرداختیم، بهتر است که با انواع این لوله‌ها هم آشنا شویم تا در انتخاب لوله‌های API به شک و تردید نیفتیم. پس از این موضوع به معرفی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API می‌پردازیم. لوله‌های ای‌پی‌ای از طیف کاربردی بالایی برخوردار هستند. این موضوع موجب شده است که این لوله‌های کاربردی از تنوع بالایی برخوردار باشند.
لوله‌های API به‌طورکلی بر اساس جنس، قطر، ضخامت و همین‌طور کاربرد تقسیم‌بندی می‌شوند.

انواع لوله‌های API از نظر جنس

همان‌طور که اشاره کردیم لوله گازی API از نظر جنس هم تقسیم‌بندی می‌شود. تقسیم‌بندی‌های این لوله‌های کاربردی از نظر جنس عبارت‌اند از:

 • لوله‌های فولادی API: این لوله‌ها به‌طورکلی رایج‌ترین نوع لوله‌های API هستند. این لوله‌ها از کاربردهای مختلفی همانند انتقالات نفت و گاز، آب و فاضلاب و غیره… بهره‌مند هستند.
 • لوله‌های API ضدزنگ: این لوله‌ها همان‌طور که از نامشان مشخص است ضدزنگ هستند. لوله‌های ای‌پی‌ای ضدزنگ از فولاد ضدزنگ تولید و عرضه می‌شوند. این لوله‌ها به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی‌ها، در بسیاری از صنایعی که با سیالات خورنده همانند اسید و مواد شیمیایی سروکار دارند استفاده می‌شود.

شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید همین حالا وارد فروشگاه اتصالات آنلاین شوید و به بررسی، مقایسه و همین‌طور خرید لوله گازی API از یکی از بهترین فروشنده‌های این لوله‌ها اقدام کنید.
به این نکته هم توجه داشته باشید که شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا با شماره 02166673033 تماس بگیرید تا کارشناسان و متخصصین ما به مشاوره و همینطور راهنمایی شما عزیزان بپردازند.

انواع لوله‌های API از نظر قطر و همین‌طور ضخامت

نوبت این است که به انواع این لوله‌ها از نظر قطر و ضخامت بپردازیم. لوله‌های api از نظر قطر و ضخامت هم به چند دسته تقسیم می‌شوند. این دسته‌ها عبارت‌اند از:

 • لوله‌های ای‌پی‌ای قطر کوچک: این لوله‌ها به‌طورکلی برای مصارف‌های خانگی و همین‌طور تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرند. این قطرها معمولاً از NPS ½ الی 2 تولید می‌شوند.
 • لوله‌های API قطر متوسط: این لوله‌ها هم به‌طورکلی برای استفاده‌های بالاتر از سطح خانگی و تجاری مورداستفاده قرار میگرند. از این لوله‌ها در خطوط انتقال گاز طبیعی، نفت و آب و فاضلاب استفاده می‌شود. این قطرها معمولاً از 2 NPS الی 12 تولید و عرضه می‌گردند.
 • لوله‌های api قطر بزرگ: از این لوله‌ها در خطوط اصلی انتقالات نفت و گاز طبیعی و دیگر سیالات استفاده می‌شود. قطر لوله‌های بزرگ api معمولاً از 14 NSP الی 48 است.

این موارد انواع قطر این لوله‌های ای پی ای بودند.
حال که به قطرها پرداختیم نوبت این است که به ضخامت این لوله‌ها نیز بپردازیم. انواع لوله‌های API از نظر ضخامت عبارت‌اند از:

 • لوله‌های API با ضخامت استاندارد: لوله‌هایی که با ضخامت استاندارد تولید و عرضه می‌شوند، به‌طورکلی کاربردهای عمومی دارند.
 • لوله‌های API با ضخامت سنگین: لوله‌های ضخامت سنگین در صنایعی که نیاز به مقاومت در فشارهای بالا دارند مورداستفاده قرار می‌گیرند.

این موارد هم از انواع ضخامت این لوله‌ها بودند.

برندهای معتبر لوله‌های API

با لوله‌های API و انواع مدل آنها آشنا شدیم. حال باید به برندهای معتبر این لوله بپردازیم تا شما عزیزان با انواع برند این لوله‌ها آشنا شوید.
اگر بخواهیم با برندهای معتبر این لوله‌ها آشنا شویم باید به این نکته توجه داشته باشیم که این برندها به دودسته ایرانی و خارجی تقسیم‌بندی می‌شوند. این برندها عبارت‌اند از:

شرکت‌های سپاهان و سپنتا: این دو شرکت بزرگ ایرانی به‌عنوان معتبرترین تولیدکننده و همین‌طور برند لوله‌های ایرانی به شمار می‌روند. این شرکت‌ها لوله‌های خود را در گریدها و همین‌طور اندازه‌های مختلف بر اساس استاندارد جهانی API تولید و عرضه می‌کنند.

شرکت‌های Mannesmann و Vallourec: این شرکت‌ها به‌عنوان معتبرترین شرکت‌های خارجی به شمار میرند. شرکت Mannesmann یک شرکت المانی است که به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده این لوله‌ها به شمار می‌رود. شرکت Vallourec هم یک شرکت فرانسوی است. این شرکت یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ لوله‌های API در جهان است.

این برندها از معتبرترین برندهای ایرانی و خارجی بودند.

معرفی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API

معرفی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API

حال که با لوله‌های API، انواع آنها و همین‌طور برندهای معتبر آن آشنا شدیم نوبت این است که به معرفی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API بپردازیم و با آن آشنا شویم.
بزرگ‌ترین بازاری که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم بازار بزرگ صالح‌آباد است. بازار صالح‌آباد هم همانند بازار بزرگ شادآباد جزو بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بازار آهن و لوله API در تهران به شمار می‌رود. بازار صالح‌آباد تهران به دلیل تنوع بالای محصولات، قیمتی مناسب و همین‌طور دسترسی آسان به یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین بازار خرید لوله API به شمار می‌رود. این بازار در جنوب تهران واقع شده است. این بازار به دلیل نزدیک بودن به بزرگراه آزادگان و همین‌طور نزدیک بودن به ایستگاه‌های اتوبوس و پایانه‌هایی همانند وصال و مترو علی‌آباد از دسترسی آسانی برخوردار است. این موضوع موجب شده است که خریداران مختلفی از اقسا نقاط شهر برای بازدید از این بازار به این مکان مراجعه کنند.
این بازار از ساعت 9 صبح تا 7 عصر در تمامی روز های هفته به مراجعه کنندگان خدمات ارائه می‌دهد.
در این بازار بزرگ اصناف مختلفی وجود دارند که به خرید و فروش اهن، لوله ها و… می‌پردازنند.

مزایا خرید از بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API

خرید از بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله ای پی ای یعنی بازار آهن صالح‌آباد مزایای بسیاری دارد. این مزایا عبارت‌اند از:

 • تنوع بالای محصولات: در این بازار شما عزیزان می‌توانید انواع مختلفی از متریال همانند لوله‌ها به‌خصوص لوله‌های API، اتصالات، میل‌گرد، تیرآهن، ورق، پروفیل و غیره را با برندهای مختلف و قیمت‌های متفاوت در متراژ مختلف پیدا کنید.
 • قیمت مناسب محصولات: در این بازار به دلیل وجود داشتن تعداد زیادی فروشنده، قیمت اجناس به طور کاملاً رقابتی تعیین می‌شوند. شما عزیزان در صورت مراجعه به این بازار می‌توانید به مقایسه قیمت‌ها از فروشنده‌ها بپردازید و پس از به‌دست‌آوردن بهترین قیمت اقدام به خرید لوله موردنظر کنید.
 • دسترسی آسان به بازار صالح‌آباد: همان‌طور که اشاره کردیم، بازار صالح‌آباد در منطقه‌ای با دسترسی آسان واقع شده است. شما عزیزان می‌توانید به‌راحتی با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی یا خودروهای شخصی به این بازار برسید.
 • ارائه خدمات متنوع: در این بازار علاوه بر فروش آهن‌آلات و لوله‌ها، خدمات دیگری هم به مراجعه‌کنندگان نظیر برش، خم‌کاری، جوشکاری، وزن‌کشی، حمل‌ونقل و… ارائه می‌شود.
 • امکان معامله به‌صورت نقد و چک: در بازار صالح‌آباد فروشندگان و اصناف این مکان را به وجود آورده‌اند که مشتریان بتوانند به طور چکی و یا نقد به خرید خود بپردازند. این موضوع باعث شده است که رضایت مشتریان افزایش یابد.

این موارد از مزیت‌های مهم خرید از این بازار بزرگ بودند.

خلاصه و ختم کلام در مقاله بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله ای پی آی

به پایان مقاله بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API رسیدیم. در این مقاله به معرفی لوله‌های API برای آسان‌شدن مسیر خرید پرداختیم و پس از آن به معرفی بزرگ‌ترین مرکز خرید لوله API پرداختیم. همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم. این مرکز جزو بزرگ‌ترین بازار برای خرید انواع لوله‌ها و به‌خصوص لوله‌های API به شمار می‌رود.
شما عزیزان می‌توانید برای خرید خود به این بازار مراجعه کنید و محصولات خود را خریداری کنید. اما باید به این نکته هم اشاره کرد که شما عزیزان برای خرید لوله API نیازی به مراجعه به این مراکز ندارید، زیرا اتصالات آنلاین معتبرترین تیم فروشنده لوله و اتصالات در سطح ایران اقدام به فروش انواع لوله‌ها به‌خصوص لوله گازی ای پی آی می‌کند.
شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید وارد فروشگاه سایت معتبر اتصالات آنلاین شوید و به بررسی، مقایسه و همین‌طور خرید محصولات موردنظر بپردازید.
در فروشگاه ما محصولاتی نظیر:

لوله گالوانیزه

لوله مانیسمان اعم از لوله مانیسمان رده 20، لوله مانیسمان رده 40 و لوله مانسمان رده 80

شیرآلات اعم از شیرآلات ایران کیز ، شیر یک‌طرفه برنجی ، شیر آبی دسته گازی برنجی

عایق‌ها مانند نوار تفلون

قرار داده شده است.
این نکته راهم فراموش نکنید که شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان همین حالا با شماره 02166673033 تماس حاصل کنید تا کارشناسان و متخصصین تیم ما به مشاوره شما عزیزان بپردازند.
از اینکه تا آخر مقاله همراه تیم ما بودید سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =