ابزار و لوازم

تولیدکنندگان لوله مانیسمان

تولید کنندگان لوله مانیسمان

تولیدکنندگان لوله مانیسمان، موضوع بسیار کاربردی که باعث می‌شود با تولیدکنندگان لوله مانیسمان آشنا شویم. تولیدکنندگان لوله‌های مانیسمان، علاوه بر تولید لوله، شاهرگ‌های حیاتی ای را برای صنایع مختلف تولید و عرضه می‌کنند؛ زیرا لوله مانیسمان همانند شاهرگی حیاتی، نقش کلیدی بزرگی در انتقال سیالات در صنایع مختلف از خود ایفا می‌کند. از خطوط لوله نفت و گاز گرفته تا تأسیسات پتروشیمی، نیروگاه‌ها و ساختمان‌های مرتفع، ردپای لوله‌های مانیسمان را می‌توان پیدا کرد. این لوله‌های فولادی بدون درز به دلیل اینکه از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار هستند در صنایع کاربردهای بسیار زیادی دارند. همین موضوع باعث شده است که این لوله‌ها وظایف سنگینی را روی دوش خود داشته باشند.
در این مقاله قصد داریم به بررسی زوایای مختلف صنعت تولید لوله مانیسمان بپردازیم و با آنها آشنا شویم. پس در این مقاله با اتصالات آنلاین همراه باشید.
شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید همین حالا وارد فروشگاه معتبر اتصالات آنلاین شوید و به بررسی، مقایسه و همین‌طور خرید لوله مانیسمان موردنظر خود بپردازید.

تولیدکنندگان لوله مانیسمان ایرانی

تولیدکنندگان لوله مانیسمان ایرانی

در همین ابتدایی‌ترین بخش مقاله به سراغ تولیدکنندگان لوله مانیسمان ایرانی می‌رویم تا با این تولیدکنندگان آشنا شویم. در کشور عزیزمان ایران، لوله‌های مانیسمان با کیفیتی عالی توسط شرکت‌های داخلی با اتکا به دانش فنی و همین‌طور تجهیزات مدرن تولید و عرضه می‌شوند. این موضوع می‌تواند ایران عزیزمان را به در جهت خودکفایی و توسعه صنعتی کشور سوق دهد. تولیدکنندگان ایرانی لوله‌های مانیسمان عبارت‌اند از:

شرکت لوله و نورد اهواز

شرکت لوله و نورد اهواز که از آن به‌عنوان یکی از پیش‌گامان صنعت لوله مانیسمان در ایران یاد می‌شود. این شرکت بزرگ از سال 1347 فعالیت خود را اغاز کرد. شرکت لوله و نورد اهواز همواره از سابقه درخشانی برخودار است و مفتخر به تولید انبوه لوله های مانیسمان در سایزهای 16 الی 60 اینچ است. لوله هایی که توسط شرکت لوله و نورد اهواز تولید و عرضه میشوند، در صنایع مختلفی مثل نفت و گاز طبیعی، اب و فاضلاب، تایسیات برقی، بخار و دیگر صنایع استفاده میشوند.
شرکت لوله و نورد اهواز ظرفیت تولید سالانه 110 هزار تن لوله مانیسمان را در اختیار دارد.
از محصولات تولیدی این شرکت میتوان به:

 • لوله‌های مانیسمان از جنس فولادهای API، ASTM و DIN
 • لوله‌های مانیسمان casing و tubing برای صنعت نفت و گاز
 • لوله‌های مانیسمان مورداستفاده در صنایع آب و فاضلاب
 • لوله‌های مانیسمان مورداستفاده در تأسیسات برقی و بخار

اشاره کرد.

شرکت لوله اهواز همواره از استانداردها و گواهینامه‌های بین‌المللی برخوردار است. این گواهینامه‌ها و استانداردها عبارت‌اند از:

 • استانداردهای API، DIN و ASTM
 • گواهینامه‌های ISO 9001، ISO 14001 و OHSAS 18001

این موارد از اطلاعات کامل شرکت لوله و نورد اهواز بودند.

شرکت لوله کاوه ایرانیان

یکی دیگر از شرکت‌هایی تولیدکننده لوله مانیسمان ایرانی که به آن می‌پردازیم، شکرت لوله کاوه ایرانیان است. اگر بخواهیم به‌طورکلی به این شرکت نگاهی بی اندازیم باید بگوییم که نوآوری و به‌کارگیری فناوری‌های روز دنیا باعث شده است که این شرکت جزو بهترین شرکت‌های لوله‌سازی ایرانی به‌حساب بیاید. شرکت لوله کاوه ایرانیان در سال 1370 تاسیس شد. این شرکت به تولید لوله هایم انیسمان در سایز های ½ تا 4 اینچ میپردازد. به طورکلی این شرکت سهم بسزایی در تامین نیاز صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی، غذایی، شیمیایی، پنوماتیک، هیدرولیک و همینطور تجهیزات ازمایشگاهی ایفا میکند.
این شرکت از ظرفیت تولید سالانه 75 هزار تن لوله مانیسمان بهره‌مند است. از محصولات تولید این شرکت می‌توان به:

 • لوله‌های مانیسمان از جنس فولادهای API، ASTM و DIN
 • لوله‌های مانیسمان مورداستفاده در صنایع دارویی، غذایی و شیمیایی
 • لوله‌های مانیسمان مورداستفاده در صنایع هیدرولیک و پنوماتیک
 • لوله‌های مانیسمان مورداستفاده در تجهیزات آزمایشگاهی
 • و غیره…

اشاره کرد.

شرکت بزرگ لوله کاوه ایرانیان همانند رقیب جدی خود در تولید لوله یعنی فولاد اهواز، از استانداردها و گواهینامه‌هایی بهره‌مند است این استانداردها و گواهینامه‌ها عبارت‌اند از:

 • گواهینامه‌های ISO 9001، ISO 14001 و IATF 16949
 • استانداردهای ASTM، API و همین‌طور DIN

فولاد ایران، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران

فولاد ایران، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در ایران

سومین شرکت از تولیدکنندگان لوله مانیسمان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران است. فولاد ایران که به نام غول فولادی ایران نام‌برده می‌شود با در اختیار داشتن شرکت‌های متعددی همچون لوله و نورد اصفهان و لوله و نورد غرق‌آباد، توان تولیدی قابل‌توجهی در زمینه لوله‌های مانیسمان دارد. تنوع محصولات و کیفیت بالای این شرکت، آن را به یکی از انتخاب‌های برتر در صنایع مختلف تبدیل کرده است.
این غول فولادی ایرانی با ظرفیت تولید سالانه 1.435 میلیون تن فرآورده‌های فولادی، بخش عمده‌ای از نیازهای کشور را تامین می‌کند. علاوه بر این موضوع، گروه ملی فولاد ایران سالانه 430 هزار تن شمش فولادی تولید میکنند که در صنایع مختلف استفاده میشوند.
از محصولات تولیدی این گروه میتواند به:

 • انواع میل‌گرد ساده، آج‌دار و فورجینگ
 • تیرآهن I و H
 • نبشی و ناودانی
 • ورق‌های فولادی
 • لوله‌های مانیسمان
 • شمش فولادی
 • لوله گازی API
 • و غیره…

شرکت صنعتی فولاد ایران با استفاده از گواهینامه‌ها و استانداردهای جهانی سطح بالا به تولید و توزیع محصولات خود می‌پردازد. همین موضوع موجب شده است که نام این شرکت میلی در سطح جهانی بدرخشد و ایران عزیزمان را سرافراز کند.

شرکت لوله گستر اسفراین

شرکت لوله گستر اسفراین یکی دیگر از تولیدکنندگان لوله مانیسمان ایرانی به شمار می‌رود. این شرکت بزرگ در سال 1384 تاسیس شد. یک سال پس از تاسیس، این شرکت (1385) با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات و فناوری های روز دنیا به طور رسمی اغاز به کار کرد. شرکت لوله لوله گستر اسفراین در زمینی به مساحت 210 هکتار با زیربنای 124000 متر مربع در شهر اسفراین، استان خراسان شمالی واقع شده است.
این شرکت با بهرهمند بودن 5 خط تولید که شامل نورد، عملیات حرارتی، کیسینگ، تیوبینگ و کوپلینگ است حدود سالانه 60 هزار تن لوله مانیسمان در سایز 6 الی 16 اینچ را تولید و به بازار عرضه میکنند.
این شرکت هم همانند دیگر شرکت های تولید کننده، از استانداردها و گواهینامه هایی نظیر API 5CT، DIN، ISO و غیره… بهرهمند است.
اگر بخواهیم به طورکلی و همینطور دسته ای به تولیدات این شرکت ایرانی نگاهی بی اندازیم باید میتوانیم به محصولاتی نظیر:

 • لوله‌های چدار چاه
 • لوله‌های مغزی
 • لوله‌های صنعتی
 • و غیره…

بپردازیم که هرکدام از این محصولات کاربرد خاص خودشان را دارا هستند.

تولیدکنندگان لوله مانیسمان خارجی

تولیدکنندگان لوله مانیسمان خارجی

به یکی دیگر از بخش‌های اصلی مقاله تولیدکنندگان لوله مانیسمان خارجی است. در بخش قبلی با تولیدکنندگان داخلی این لوله آشنا شدیم و متوجه شدیم که این لوله کاربردی در ایران باتوجه‌به استانداردها و همین‌طور گواهینامه‌های معتبر در سطح جهان تولید و عرضه می‌شود. حال نوبت این است که به تولیدکنندگان خارجی این لوله بپردازیم و با آنها آشنا شویم.
تولیدکنندگان خارجی لوله مانیسمان عبارت‌اند از:

شرکت Manesmann المان

اولین شرکت تولیدکننده لوله مانیسمان خارجی که به آن می‌پردازیم، شرکت مانیسمان است. شرکت Mannesmann، تأسیس شده در سال 1841، به عنوان یکی از پیشگامان و رهبران صنعت لوله‌های بدون درز (مانیسمان) در سطح جهان شناخته می‌شود. این شرکت آلمانی با سابقه‌ای درخشان و اتکا به دانش فنی و تجربه عمیق خود، طیف وسیعی از لوله‌های مانیسمان با کیفیت بالا را برای صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، آب و فاضلاب، تاسیسات برقی و بخار تولید و عرضه می‌کند. این شرکت بزرگ به دست برادران مانیسمان تاسیس شد. تا امروز این شرکت فراز نشیب های زیادی را تجربه کرده اما با این حال این شرکت بزرگترین شرکت لوله مانیسمان در سطح جهانی به شمار میرود.
شرکت مانیسمانی که برادران مانیسمان در هنگام تاسیس ان قادر به تولید یک لوله در مدت زمان بالا بود، در حال حاضر قادر به تولید بیشر از 2 میلیون تن لوله مانیسمان در سال است.

شرکت Sumitomo ژاپن

دومین تولیدکننده خارجی شرکت Sumitomo ژاپن است. این شرکت یک شرکت مختص برای تولید فلزات و لوله‌ها نیست و در بیزینس‌های دیگری هم‌سرمایه‌گذاری کرده است. به‌طورکلی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازرگانی در جهان است که در زمینه‌های مختلفی از جمله فلزات، ماشین‌آلات، مواد غذایی، انرژی و خدمات مالی فعالیت می‌کند.
در مدت اخیر این شرکت به طور خاص بر تولید، فروش و همین‌طور توزیع لوله‌های مانیسمان در سراسر جهان تمرکز کرده است.
از محصولاتی که توسط این شرکت تولید می‌شود می‌توان به:

 • لوله‌های مانیسمان از جنس فولادهای API، ASTM و JIS در سایزهای 16 تا 60 اینچ
 • لوله‌های جدار چاه (Casing) و لوله‌های مغزی (Tubing) برای صنعت نفت و گاز
 • لوله‌های خطوط انتقال (Line Pipe) برای انتقال نفت، گاز و آب
 • لوله‌های صنعتی برای کاربردهای مختلف در صنایع مختلف
 • و غیره…

اشاره داشت. باتوجه‌به محصولات این شرکت، طبق اعداد تخمینی این شرکت حدوداً 1.5 میلیون تن لوله مانیسمان را به صورت سالانه تولید میکند. درحال حاضر این شرکت 14 کارخانه تولیدی در 9 کشور جهان دارد.

گروه صنعتی Baowu Steel چین

سومین تولیدکننده لوله مانیسمان گروه بواوو استیل چین است. اگر بخواهیم به تاریخچه این گروه نگاهی بی اندازیم باید بگوییم که این گروه صنعتی در ادغام دو غول فولادسازی چینی یعنی  Baosteel Group و Wuhan Iron & Steel Corporation شکل گرفت. از این گروه صنعتی به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در جهان نام‌برده می‌شود.
این گروه صنعتی در زمینه تولید لوله‌های مانیسمان هم فعالیت چشمگیری دارد به‌طوری‌که سالانه 1 میلیون تن لوله مانیسمان با سایز 16 الی 60 تولید و عرضه می‌کند.
لوله‌های مانیسمان این گروه با استانداردهای ASTM، API و GB و غیره… برای استفاده در صنایع مختلف تولید می‌شوند. از جمله این صنایع می‌توان به: صنایع نفت و گاز طبیعی، صنایع شیمیایی و غیره… اشاره کرد.

خلاصه و ختم کلام در مقاله تولیدکنندگان لوله مانیسمان

به پایان مقاله تولیدکنندگان لوله مانیسمان رسیدیم. در این مقاله کاربردی به تولیدکنندگان داخلی و خارجی لوله مانیسمان پرداختیم. همان‌طور که مشاهده کردید از بهترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان ایرانی می‌توان به فولاد ایران، فولاد اهواز، شرکت اسفراین، فولاد کاوه ایرانیان اشاره کرد. از تولیدکنندگان خارجی این لوله هم می‌توان به سه شرکت بزرگ به نام‌های مانیسمان، سومیتومو، بواوو استیل اشاره کرد.
هرکدام از این تولیدکنندگان مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. پیشنهاد تیم اتصالات آنلاین برای انتخاب لوله مانیسمان، انتخاب برندهای ایرانی است؛ زیرا برندهای ایرانی همواره از کیفیت و استحکام بالایی برمند هستند و به مشتریان ایرانی خدمات پس از فروش ارائه می‌دهند. علاوه بر این موضوع شما عزیزان با انتخاب لوله ایرانی، از تولیدکننده ایرانی حمایت می‌کنید و حمایت شما باعث پیشرفت روزافزون کشور می‌شود.
شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید وارد فروشگاه اتصالات آنلاین شوید و دست به خرید لوله مانیسمان بزنید.
شما مخاطبان گرامی برای دریافت مشاوره رایگان از تیم مجرب اتصالات آنلاین می‌توانید با شماره 02166673033 تماس حاصل کنید تا متخصصین مجرب ما به مشاوره و راهنمایی شما عزیزان بپردازند.
از اینکه تا آخر مقاله همراه ما بودید سپاس گزاریم.

2 دیدگاه در “تولیدکنندگان لوله مانیسمان

 1. کاربر مهمان گفت:

  آیا فولاد ساوه هم لوله مانیسمان تولید می‌کند؟

  1. سلمان‌زاده گفت:

   بله شرکت فولاد ساوه هم جزو یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان لوله مانیسمان در خاورمیانه به‌شمار میرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 4 =